WINTER

WINTER

Není potřeba držet suchý únor! Naučíme-li se popíjet kvalitní vína s rozvahou...

1699 Kč s DPH

Sauvignon Blanc Babich, Marlborough, Nový Zéland – nový ročník 2019
Velmi osvěžující záležitost s aroma šťavnatého ovoce. A co k němu? Udělejte si doma kotlík mušlí anebo restované krevety...

Grüner Veltliner Federspiel Liebenberg 2019, Domäne Wachau, Rakousko
Světově oceněné veltlínské zelené (91 bodů James Suckling i FALSTAFF, 92 bodů WINE ENTHUSIAST). Skvěle doprovodí kořeněná asijská jídla.

Riesling Alte Reben Wintricher Grosser Herrgott Trocken 2018, Weingut Geierslay, Německo
Víno má velmi vysokou mineralitu, slanost, a expresivní kyselinky. Řízný a vyvážený výběrový ryzlink. Mně chutná k raclettu. Ocenění: Prague Premium Gold 91b.

Prosecco DOC Rosé Brut Millesimato 2019, Villa Sandi, Itálie
Počátkem léta loňského roku konsorcium Prosecco DOC schválilo podmínky pro výrobu růžového šumivého vína. Musí obsahovat minimálně 80% odrůdy Glera a 15% odrůdy Pinot Nero. Sekundární fermentace trvá minimálně 60 dní a hrozny musí být z jednoho ročníku – proto označení Millesimato. Obsah cukru je 10 g/l, což z něho dělá označení Brut. Můžete ohromit na Valentýna...

Care Crianza 2017, Bodegas Aňadas, Španělsko
Typická odrůda Tempranillo ve spojení s Merlotem. Víno má tmavou barvu a vůni bobulového ovoce s dotykem dřeva. Na patře je plné, hluboké, s dobrou strukturou a perfektní vyvážeností. Super k pečenému masu, hovězím líčkům a hutným masitým jídlům v této zimě.

Heideboden Cuvee Temer 2016, Burgenland, Rakousko
Víno středně rubínové granátové barvy s vůní po jemném tabáku a s příchutí vanilky. Složení: Zweigelt/Frankovka/St.Laurent Na patře zanechává chuť po červených bobulích, karamelové tóny a v závěru dobře vyvážený tanin. Tady by to chtělo zvěřinu, třeba taková jelení svíčková ideál.

Přihlášení